Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut
Hostel in Alamut

اقامتگاه بومگردی سون الموت

قزوین یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی ایران، از سال‌ها پیش یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی بوده است. ریشۀ شهر قزوین به دوران ساسانیان باز می‌گردد که به دستور شاپور رونق یافت. قزوین در زمان حکومت صفوی، ۵۷ سال پایتخت ایران بود و به همین دلیل دارای اماکن و موزه‌های تاریخی بسیاری می‌باشد. این شهر پایتخت بزرگ خوشنویسی ایران است و از جمله خوشنویسان معروف خط پارسی قزوین می‌توان به میرعماد قزوینی اشاره کرد. در شهر قزوین آثار کهن و باستانی گوناگونی از جمله کاروانسرای سعدالسلطنه، میمون قلعه، حمام قجر، آب انبار سردار، پیغمبریه، کاخ چهلستون، امامزاده حسین، خیابان سپه (اولین خیابان ایران) قرار دارد. اما در میان جاذبه‌های گردشگری استان قزوین، منطقه الموت شهرت دوچندانی دارد. این سرزمین کهن و افسانه‌ای، در طول تاریخ فراز و فرودهای تاریخی بسیاری به خود دیده است و آبستن حوادث فراوانی بوده که در کتب و اسناد تاریخی می‌توان ردپایش را دنبال کرد. بقایای قلعۀ شیرکوه، قلعه لمبسر، الموت و بسیاری قلعه‌های دیگر در کنار طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبای دریاچه اوان جاذبه‌های طبیعت‌گردی و گردشگری با شکوه و به غایت زیبا برای منطقه و استان قزوین فراهم آورده‌اند. طی سال‌های اخیر در راستای سیاست‌های جذب گردشگر، تلاش‌های بسیاری برای افزایش امکانات و تسهیلات برای جذب و اسکان گردشگران شده است و هتل‌های جذابی در الموت و قزوین ساخته شده‌اند. از جملۀ این تلاش‌ها می‌توان به ساخت و توسعۀ اقامتگاه‌ها و هتل‌های قزوین و الموت -همراستا با مقاصد گردشگری بزرگ ایران- اشاره کرد. به همین دلیل امروزه برای گردشگران راه‌های بسیاری برای اقامت در قزوین و الموت وجود دارد. دامنۀ محل اقامت‌های قزوین و الموت، از رزرو هتل در الموت و اجاره ویلا در الموت آغاز می‌شود و به روش‌های به‌ صرفه ‌تر مانند رزو اقامتگاه، خانه بومگردی در قزوین، رزرو خانه معلم در الموت و... ختم می‌شود. در واقع تمام تلاش بانیان امر این بوده که برای تمامی مردم با هر سطح درآمد و انتظار انتخابی برای اقامت در الموت پیدا شود و اقامتگاه بومگردی سون در الموت یکی از بهترین نتایج این تلاش هاست.

اقامتگاه بومگردی سون الموت

اقامتگاه بومگردی سون الموت

اقامتگاه بومگردی سون الموت

 

اگر تا کنون به این الموت سفر نکرده‌اید یا مایلید که تمام جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی الموت را از نزدیک ببینید، بهترین راه استفاده از تور است. این تورها هر کدام نوع و کارکرد مخصوص به خود را دارند. مثلا برخی تورها مشخصا بر روی طبیعت‌گردی تمرکز کرده‌اند و برخی دیگر بر روی اماکن دیدنی و تاریخی. که با توجه به سلیقه و هدفتان می‌توانید نوع تور خود را مشخص کنید. اما از آنجایی که آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی ساکنان شهر یکی از مهم‌ترین دلایل سفر گردشگران است، اغلب تورها سعی می‌کنند مسافرانشان را در اقامتگاه‌های سنتی و اقامتگاه‌های بومگردی یا اجاره خانه در نزدیکی دریاچه اوان اسکان دهند. اقامتگاه بومگردی سون در الموت، از بدو آغاز کارش همواره یکی از گزینه‌های گردشگران ایرانی و خارجی بوده است. دلیلش هم واضح است، رزرو هتل، سوئیت یا خانۀ معلم در الموت و قزوین باعث رقم خوردن تجربۀ زندگی کردن با سبک و سیاق سنتی اهالی شهر قزوین نمی‌شود. بلکه این سکونت چند روزه در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سنتی در استان قزوین است که می‌تواند خاطره‌اش تا آخر عمر همراه آدمی بماند. وگرنه هر شهری به وفور هتل و سوئیت و خانۀ معلم برای گردشگران دارد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اگر به دنبال تجربه‌ای جدید و بکر هستید، فکر اجاره خانه، اجاره سوئیت یا هتل را فراموش کنید و دل به طبیعت زیبا و منحصر به فرد بسپارید و این‌بار اجازه دهید که محل اقامتتان کمی متفاوت و بدیع‌ باشد و دوران چند روزۀ اقامتتان در الموت یکی از خاطره‌انگیزترین تجربه‌های سفرتان شود. اقامتگاه بومگردی سون تلاش می‌کند تجربه‌ای متفاوت برای گردشگران به وجود آورد. دکور و فضاسازی سنتی به اضافه تسهیلات و راحتی و البته قیمت مناسب، باعث شده تا این اقامتگاه به یکی از بهترین گزینه‌های گردشگران تبدیل شود.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

الموت قزوین کجاست؟

اگر کنجکاوید بدانید که الموت قزوین کجاست و این شهر تاریخی در کجای استان قزوین قرار گرفته است، باید بدانید که گسترۀ آن از شمال شرقی قزوین آغاز و به جنوب مازندران و گیلان، غرب طالقان و شرق رودبار زیتون کشیده می‌شود. سبقۀ روستاهای الموت قزوین آنچنان پرشکوه و تاریخی است که رد پای نقشۀ الموت را می‌توان در بسیاری از کتب و اسناد تاریخی هم پیدا کرد.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

فاصلۀ کوتاه میان تهران و الموت باعث شده تا در سال‌های اخیر گردشگران بیشتر و بیشتر به این منطقه تاریخی توجه نشان بدهند و سعی کنند فرهنگ و تاریخ آن را بهتر بدانند. ضمن آنکه فاصلۀ کوتاه قلعۀ الموت تا قزوین، می‌تواند باعث شود که در یک سفر هم بتوانید جاذبه‌های گردشگری قزوین را ببینید و هم از روستاهای الموت دیدار کنید. شهر الموت در 108 کیلومتری قزوین واقع شده و پیچ و خم‌های مسیر باعث شده تا جذابیت سفر بیشتر شود. كمی بالاتر از روستای گازرخان، قلعۀ الموت با تابلوی سفيدرنگ كوچكی مشخص شده است. بقیه مسیر قلعۀ الموت كه ۴۹۵ پله دارد، باید پیاده طی شود.

از دیگر روستاهای توریستی و جاذبه‌های گردشگری و دیدنی الموت می‌توان به روستای هیر، روستای وشته، روستای زرآباد ، روستای اندج ، روستای کوچنان ، روستای یوج، کُمنی و ویار و ... اشاره کرد.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

قلعه حسن صباح در الموت قزوین

در اسناد تاریخی، الموت ایران به نام اسماعیلیه گره خورده و حسن صباح، رهبر این فرقه در قلعۀ الموت قزوین حکومت خود را پایه ‌ریزی کرد و پس از آن دژ حسن صباح رویدادها و حوادث بزرگ تاریخی بسیاری را شاهد شد. در قرن دوازدهم میلادی پیروان حسن صباح، رهبر مقتدر فرقۀ اسماعیلی، مجموعه‌ای از قلعه‌های مستحکم را در سرتاسر رشته کوه‌های البرز بنا کردند؛ این بناها آنچنان مستحکم و ستبر بودند که تاکنون هم پا برجا مانده‌اند و گردشگران از جای‌جای جهان برای دیدن قلعۀ حسن صباح راهی این شهر هزار افسانه می‌شوند. آ‌نطور که مشهور است حسن صباح رهبری یک شبکه‌ای از فداییان را بر عهده داشت که وظیفۀ ترور یا ربودن شخصیت‌های سیاسی حکومت آن دوران به نام عباسیان را بر عهده داشت. از آن طرف، پیتر وایلی، جغرافیدان برجستۀ جهان، در کتاب آشیانه عقاب، حسن صباح را قهرمانی آزاداندیش و آشنا به علوم و اسرار اسلامی دانسته است. حسن صباح هر که بود و هر کاری که کرده بود، بدون شک سهم بزرگی در جذب گردشگران و مشتاقان تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران دارد و به نام الموت ایران شهرتی جهانی بخشید.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

حسن صباح در پى بیمارى کوتاهى، در ماه ربیع‌الآخر ۵۱۸ درگذشت. او را در نزدیکى دژ الموت به خاک سپردند. قبر حسن صباح، که بعداً کیابزرگ امید و دیگر رهبران نزاریه ایران نیز در آنجا دفن شدند، تا هنگامى که به دست مغولان ویران گشت، زیارتگاه اسماعیلیان نزارى بود.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

دریاچه اوان الموت قزوین

سفر به قزوین و منطقه الموت، مجموعه‌ای کاملی است از آنچه به عنوان یک گردشگر انتظار دارید: دیدن بناهای تاریخی، آشنایی با سبک زندگی و فرهنگ بومی منطقه و البته حضور در طبیعت بکر و کوهستانی قزوین و الموت. دریاچه اُوان یکی از دیدنی‌های الموت و هشتاد و نهمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. دریاچه زیبای اُوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد. دریاچه اُوان الموت قزوین احتمالاً ۵۰۰ سال پیش بر اثر لغزش به وجود آمده که این لغزش در حال حاضر غیرفعال است. اعتقادی وجود دارد مبنی بر اینکه این دریاچه بازمانده دریاچه بزرگی در قدیم است. پشت سر گذاشتن مسیری پر پیچ و خم در دل کوهستان به دیدار از دریاچه زیبای اوان می‌ارزد و خستگی راه را از تن بیرون می کند. دریاچه اوان که بزرگ‌ترین دریاچه طبیعی آب شیرین قزوین است با چشم‌انداز زیبای خود به ویژه در فصل بهار محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت گردشگران است.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

در سفر به اوان می‌توانید از قایق‌سواری و شنا لذت ببرید و اگر اهل ماهی‌گیری باشید صید خوبی از ماهی‌های قزل‌آلا و کپور به دست آورید؛ بنابراین سرسختانه توصیه می‌کنیم که اگر از این دریاچه دیدار کردید، از ماهیگیری در دریاچه اوان غافل نشوید. دریاچه اوان در مجاورت درختان دست‌کاشت و گیاهانی مانند گون، کنگر، شیرین‌بیان و... یکی از زیباترین جاهای دیدنی شهر الموت است. آب دریاچه اوان از چشمه‌های درون جوش دریاچه تامین می‌شود تا خصوصیت‌های منحصر به فرد این دریاچه را تکمیل کند. پیشنهاد ما به شما این است که هرگز تجربۀ دیدن دریاچه اوان در فصل زمستان را از دست ندهید. به ویژه اگر برف سفید و یکدستی سطح دریاچه را پوشانده باشد و سکوتی وهم‌انگیز، طبعیت را به خلسه برده باشد. اگرچه اغلب تورهای الموت سعی می‌کنند که دیدار از دریاچه اوان را در برنامه‌شان بگنجانند، اما زیبایی‌های مسیر دریاچه اوان و البته خود دریاچه آنقدر زیاد است که اخیرا تورهای دریاچه اوان هم تشکیل شده‌اند و مشخصا هدف اصلی‌شان دیدن این دریاچه است.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

از گونه‌های جانوری اطراف اوان نیز می‌توان به کل و بز کوهی – که به علت شکار بی‌رویه و تخریب زیستگاه آنان کاهش چشمگیری یافته‌اند - پلنگ، خرس قهوه‌ای، روباه، شغال، گرگ، گراز، شنگ (نوعی سمور)، سیاه گوش (گربه وحشی) انواع عقابها، دال، دلیچه، شاهین، جغد، کبک، فاخته، دارکوب، سبزقبا، زاغ و انواع گنجشک‌سانان، قورباغه، لاک‌پشت و خرچنگ اشاره کرد.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

جاذبه های گردشگری قزوین

در سطرهای بالاتر سعی کردیم نه تنها هر آنچه که برای سفر به استان زیبای قزوین و منطقه الموت لازم است بدانید را بنویسیم، بلکه در قدم اول مجابتان کنیم که سفر به قزوین را به هیچ وجه از دست ندهید. قزوین با آن سابقۀ تاریخی و فرهنگی که به همراه دارد، با جاذبه‌های گردشگری الموت و اماکن دیدنی منحصر به فردش باید یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری کشورمان باشد. اما اگر هنوز مجاب نشده‌اید که چرا باید به قزوین سفر کرد، کافی است خودتان دست به کار شوید و در مرورگرتان عبارت «جاهای دیدین الموت»، «مناطق دیدنی قزوین»، «تصاویر الموت قزوین»، «جاذبه‌های دیدنی الموت و قزوین» یا «باغ گلستان قزوین» را جستجو کنید و با نظرات گردشگران ایرانی و خارجی دربارۀ این شهر تاریخی آشنا شوید. اگر وصف تجربۀ شیرین و شگرف سفر به قزوین در کلام نگنجید، امیدواریم تصاویر گویای آن باشند.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

تور الموت قزوین

اگر ساکن شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان و شیراز باشید، به خوبی قدر و ارزش هوای سالم و تازه را می‌دانید. برخی شهروندان تهرانی در روزهای گرم سال به سراغ تورهای اطراف پیست اسکی دیزین و پیست اسکی شمشک می‌روند و از هوای تازه و پراکسیژن آن مناطق لذت می‌برند. اما با شروع فصل پاییز و زمستان، آن مناطق به شدت سرد می‌شوند و شاید برای اطراق چند روزه یا چند هفته‌ای برای بسیاری دیگر ایده‌آل نباشند. در این شرایط پیشنهاد ما تور الموت قزوین است. البته اگر مایل نیستید از تورهای گردشگری الموت و تورهای یک روزه الموت استفاده کنید، می‌توانید بیشتر در این منطقه خوش‌ آب و هوا بمانید و تجربۀ زندگی در اقامتگاه‌های سنتی را برای همیشه در ذهنتان ماندگار کنید.

 

اقامتگاه بومگردی سون الموت

اقامتگاه بومگردی سون الموت

بیشتر

- جزئیات پرداخت هزینه اقامت در اقامتگاه بومگردی سون الموت

- قیمت اقامتگاه بومگردی سون الموت

- رزرو اقامتگاه بومگردی سون الموت

- آدرس اقامتگاه بومگردی سون الموت

- شماره تلفن اقامتگاه بومگردی سون الموت

اقامتگاه بومگردی سون الموت   اقامتگاه بومگردی سون الموت   اقامتگاه بومگردی سون الموت   اقامتگاه بومگردی سون الموت